Graficzny konkurs mitologiczny, edycja piąta „Władcy nocy i snów”

„Dwu­na­sta była kie­dyś porą złe­go du­cha,
Zro­dzi­ła ją noc dzia­dów i noc świę­to­jań­ska.
Dziś mija bez zna­cze­nia, dziś nikt jej nie słu­cha,
To po pro­stu zwy­czaj­na go­dzi­na miesz­czań­ska”

(S. Baliński, Godzina nocy)

Drodzy czytelnicy!

Nowy rok, nowa edycja mitologicznego konkursu graficznego Szuflady. W tym roku hasłem przewodnim będą „Władcy nocy i snów”. Człowiek od zawsze bał się ciemności. Wyobraźnia zaludniała noc niesamowitymi i często niezwykle groźnymi istotami. Ale mrok i sny miały także swoje bóstwa. Nierzadko wierzono, że to najlepsza pora na odprawianie magicznych obrzędów.
Piąta edycja mitologicznego konkursu graficznego Szuflady dotyczy bogów, demonów i istot nadprzyrodzonych wywodzących się z mitologii z różnych stron świata, związanych z ciemnością (w sensie metaforycznym i dosłownym), księżycem i snami.

Organizatorem konkursu jest magazyn kulturalno-literacki Szuflada, dostępny pod adresem internetowym http://szuflada.net/. Współorganizatorami są: wydawnictwo Uroboros, wydawnictwo Jaguar, wydawnictwo Poradnia K oraz Komiksiarnia.pl.

Zgłoszenie uczestnictwa następuje poprzez wysłanie pracy na adres: mitologie@szuflada.net. W tytule wiadomości należy wpisać: Graficzny konkurs mitologiczny.

Termin nadsyłania prac upływa o północy 15 kwietnia 2020 roku. Tytuł dzieła musi nawiązywać do tematu przewodniego konkursu – bogów, demonów albo stworzeń nadnaturalnych związanych z ciemnością, nocą, księżycem i snami. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane dowolną techniką cyfrową, fotografie oraz prace wykonane ręcznie, a następnie zeskanowane.

 

Więcej szczegółów na temat konkursu i jego pełen regulamin znajdziecie pod tym linkiem:

Regulamin konkursu „Władcy nocy i snów”

 

About the author
Barbara Augustyn
Redaktor działu mitologii. Interesuje się mitami ze wszystkich stron świata, baśniami, legendami, folklorem i historią średniowiecza. Fascynują ją opowieści. Zaczytuje się w literaturze historycznej i fantastycznej. Mimowolnie (acz obsesyjnie) tropi nawiązania do mitów i baśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *