Graficzne prace Małgorzaty Pawliszyn – NImFpy

Drodzy czytelnicy!

Z powodu dużego zainteresowania konkursem „Piękne Bestie”, postanowiliśmy pokazać Wam więcej prac, nagrodzonych przez nas artystów. Na początek zapraszamy do obejrzenia galerii Małgorzaty Pawliszyn, która zdobyła wyróżnienie w naszym konkursie .

zdjecieMałgorzata Pawliszyn, identyfikująca się artystycznie jako NImFpa, rysowaniem interesuje się od dziecka i od wtedy było to jej ulubione zajęcie. W 2010 roku, wraz z zakupem tabletu graficznego odnalazła swój żywioł, którym okazało się malarstwo cyfrowe.

Największą inspiracją NImFpy jest jej własna wyobraźnia. Malarstwo jest dla niej formą ekspresji, sposobem na zwizualizowanie i przekazanie swoich myśli większej grupie osób. Często pojawiającym się w jej pracach motywem są lalki o dalekowschodniej estetyce. Z istniejących w sztuce ruchów najbliżej jej prawdopodobnie do pop-surrealizmu, co łatwo jest sobie wyobrazić z racji tego, że surrealizm jest jej ulubionym kierunkiem.

Ma za sobą doświadczenie w agencji reklamowej, obecnie wykonuje rysunki na zlecenie. Posiada także dyplom z grafiki komputerowej, zdobyty dzięki pracy, której tematem było malarstwo cyfrowe.

Strona na facebook’u: https://www.facebook.com/NImFpaArt

1

2

3

4

5

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *