Fundacja Oscar – wspierając kulturę wspieramy ludzkość

Coraz mniej osób w naszym kraju ma ochotę robić coś dla wspólnego dobra. Albo po prostu dla innych. Jeszcze mniej znajdziemy dziś ludzi, pragnących bezinteresownie pomagać autorom bez niczyjego poparcia, permanentnie lekceważonym przez wielkie wydawnictwa i nie dysponującym finansami pozwalającymi na samodzielne sfinansowanie druku swoich dzieł. Nie znaczy to wszakże, że takich ludzi w ogóle nie ma.

 

Jedną ze świeżo powstałych organizacji jest Fundacja Oscar. Działa ona od roku, a powstała ona właśnie w celu promocji polskiej literatury – nie pamiętników różnych celebrytów czy polityków i książek wydawanych „po znajomości”, ale tego,co naprawdę jest wartościowe. Niestety ogranicza ją brak pieniędzy. Jeszcze przez dwa lata Fundacja nie może zbierać finansów z tytułu KRS 1% (takie przepisy), a jak wiadomo,bez tego nic się nie da zrobić. Ludzie z Fundacji pragną organizować warsztaty stacjonarne i wyjazdowe, chcą też założyć dwie świetlice miejskie dla najbiedniejszych gdzie będą organizowane dla nich zajęcia ze świata kultury, odczyty, spotkania autorskie, muzyczne itp. W planach jest też współfinansowanie wydawania książek pisarzom i poetom. Konto,na które można wpłacać dobrowolne datki, to :

Fundacja Oscar

Bank Pocztowy 70-1320-1830-3209-1043-2000-0001

 

Wszyscy wiemy, że ”jest mnóstwo pilniejszych spraw”. Weźmy jednak pod uwagę to,że szeroko pojęta KULTURA jest jedyną rzeczą, która odróżnia ludzi od zwierząt i pozostaje jedynym ponadczasowym celem człowieka. Nie możemy odkładać jej na lepsze czasy, gdy naród się wzbogaci, bo – używając porównania nieocenionej Olgi Lipińskiej – „ryjki nam przez ten czas powyrastają”. Wspomóżmy zatem Fundację Oscar przynajmniej jakąś drobną wpłatą. Nasze wnuki będą nam za to wdzięczne.

 

 

About the author
Technik MD, czyli maniakalno-depresyjny. Histeryczna miłośniczka kotów, Star Treka i książek. Na co dzień pracuje z dziećmi, nic więc dziwnego, że zamiast starzeć się z godnością dziecinnieje coraz bardziej. Główna wada: pisze. Główna zaleta: może pisać na dowolny temat...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *